Близько 30 відсотків житлових будинків в Донецьку вичерпали свій ресурс.

Про це Донецький міський голова Олександр Лук'янченко повідомив сьогодні на прес-конференції.

«Таких будинків, які були розраховані на ресурс до 50 років, в місті Донецьку десь сьогодні підходить цифра до 30%», - сказав мер.

Він зазначив, що у міста є розуміння, що робити з такими будинками.

«Є кілька способів, у тому числі і консервативних, які дозволяють спочатку перевірити і отмоніторіть технічну характеристику кожної будівлі та застосувати до цієї будівлі рецепт, як продовжити термін експлуатації даного об'єкта. Це питання, що стосуються посилення всієї конструкції, заміни інженерних мереж, утеплення будинку. І після виконання цього переліку робіт я, як інженер-будівельник, гарантую, що будь-якому будинку можна продовжити термін експлуатаційної характеристики від 30 до 50 років », - сказав О. Лук 'янченко.

За його словами, місто вже провів таку роботу за консервативним продовження експлуатаційного терміну будівель, які стоять на Привокзальній площі.

«У нас є перелік першочергових будинків, яким треба це робити. Усе пов'язано тільки з відсутністю державної програми з вирішення цього питання. За рахунок місцевого бюджету ми щорічно протягом чотирьох років ми цю роботу проводимо і витрачаємо на це 10% від коштів, які ми виділяємо на капітальний ремонт житлового фонду », - сказав мер.