«Названі компанії були обрані з багатьох, які звернулися до Міністерства із своїми пропозиціями. Безумовно ми відбираємо кращих з кращих. Шукаємо оптимальні для України рішення з точки зору співвідношення ціна-якість. Була проведена величезна аналітична робота, яка підтвердила, що має бути створений консорціум компаній, які б могли запровадити цю систему», - сказав Р. Валіхновський.

За його словами, кожна компанія буде відповідати за свою ділянку роботи. Зокрема, Cisco займатиметься забезпеченням телекомунікацій, а Frequentis - інтегрувати програмне забезпечення, що буде встановлене в диспетчерських центрах.

Валіхновський наголосив, що МНС уже отримало попередню версію техніко-економічного обґрунтування від компанії Winbourne Consulting. Фахівці Міністерства опрацюють всю документацію, зроблять свої висновки і з певними корегуваннями та доповненнями повернуть роботу уже для остаточного її доопрацювання.

Під час брифінгу виступили також представники компаній, залучених до впровадження Системи 112. Зокрема заступник директора з питань взаємодії з державними установами компанії Frequentis Йоханн Швайгер повідомив: «Компанія Frequentis займається системами, що пов'язані з екстреними службами та безпекою громадян вже 60 років. Останнім часом у всьому світі відбувається поступовий перехід від кількох розрізнених служб допомоги до єдиної системи. І ми працюємо відповідно до цих тенденцій. Ми маємо досвід впровадження крупномасштабних систем. Скажімо, один з найбільших наших проектів – це переобладнання столичної поліції Великобританії - Скотленд-Ярду. У цій системі є 30 тисяч відділків, 60 тисяч робочих місць, до системи підключено 60 тисяч відеокамер. Роботу у цій системі треба було побудувати так, щоб упоратися з усіма задачами під час Олімпійських ігор у 2012 році. Ми маємо великий і успішний досвід співпраці з рядом компаній у впровадженні таких систем, зокрема з компанією Siemens та Cisco. Думаю, що спільна наша праця дозволить створити потужний колектив і ввести в дію цю систему в Україні спочатку на короткій дистанції – у 4 містах напередодні Чемпіонату Європи з футболу. А також на довгостроковій дистанції – у всіх областях України».

У свою чергу директор представництва Cisco в Україні Олег Боднар розповів про роботу компанії в індустрії інформаційно-комунікаційних технологій: «Ми є розробниками, виробниками та постачальниками різноманітних проектів в інформаційній сфері. Ми родом із Силіконової долини і наша компанія уже більше 25 років працює у світі, зокрема в Україні ми працюємо з 1999 року. Ми беремо участь у всіх національних проектах і багатьох проектах регіонального масштабу, де використовуються інформаційно-комунікаційні технології. Наші партнери, зокрема компанія Frequentis, використовують наші технології, щоб під ключ здавати окремі елементи системи або систему в цілому».

«Проект 112 не стоїть на місці, він рухається за рахунок наших зусиль максимальними темпами. Компанія Siemens має достатньо великий досвід роботи з впровадження екстрених номерів. Ми реалізували проекти в Європі та на ринку Азії. Так наприклад зараз ми створюємо командо-котрольний центр для поліції Азербайджану. Саме тому ми абсолютно впевнені в успішній реалізації цього проекту», - повідомив представник Siemens Enterprise в Україні Сергій Вєтушко.

Крім того, під час брифінгу Ростислав Валіхновський зауважив, що остаточна вартість проекту в Україні підраховується, оскільки ще вирішується його технологічне наповнення. У свою чергу директор представництва Cisco в Україні Олег Боднар зазначив, що вартість буде меншою, від вартості аналогічних проектів за кордоном, оскільки при виконанні поставленого завдання будуть використовуватися новітні розробки, які коштують дешевше за старі зразки.

Радник Міністра також зазначив, що МНС необхідно близько 450 млн. гривень на 2012 рік для фінансування цієї системи. Протягом наступного року планується ввести в дію систему у найбільших областях України - Київській, Харківській, Донецькій, Львівській, Запорізькій та Дніпропетровській.

МНС