Канікули! Літо! Відпочинок! Пора довгоочікувана і благодатна. Але, тим не менше, саме в період літніх канікул наших дітей підстерігає безліч небезпек. Нескінченні травми від падінь з велосипедів, роликів, гойдалок, садна, отримані на футбольному полі чи спортивному майданчику, - з цими можливими наслідками здорового способу життя ми ще як-то готові змиритися. І навіть синці після дружніх спарингів з однолітками ще не найстрашніше.

Школярики відпочивать

Школярики відпочивать

Велика кількість вільного часу та відсутність батьківського нагляду - ось ця гримуча суміш, яка не завжди йде на користь дітям! Мимоволі задумаєшся: "Чи варто розслаблятися в пору канікул, в цей час - таке веселе і небезпечне?" Статистика стверджує, що щодня в Україні сотні дітей в тій чи іншій формі наражаються на небезпеку. З нею дитина може зіткнутися практично скрізь - удома, в під'їзді, на вулиці, під час походу в кіно, у дворі, парку і ще в 1000 інших місць. Тому, щоб звести до мінімуму ризик для життя вашої дитини, необхідно своєчасно замислитися над питанням створення безпеки. Найпростіший і найбільш ефективний спосіб убезпечити дитину полягає у вирішенні проблеми його вільного часу. Тут майже панацеєю є такі поширені форми "організованого" дитячого дозвілля, як літні табори - заміські і шкільні.

Погодьтеся, ваше серце завжди буде спокійно, якщо ви впевнені, що рідне дитя завжди перебуває в полі зору педагогів. Але, можливо, в силу яких-небудь причин ви не змогли відправити дитину в літній табір. Що ж, у цьому випадку доведеться вживати заходів із забезпечення безпеки самостійно. Перше і, мабуть, найголовніше - пам'ятайте, що діти дуже хороші наслідувачі, і ваші особисті звички, що стосуються забезпечення безпеки (закривання вікон і дверей, способи уникнути конфліктних ситуацій і "небезпечних" місць, дотримання правил дорожнього руху та пожежної безпеки) надають подвійну послугу, зберігаючи благополуччя вашої родини і формуючи у дитини навички забезпечення особистої безпеки.

Але, крім цього, обов'язково варто провести з дитиною і кілька індивідуальних бесід, пояснивши йому деякі важливі правила, дотримання яких допоможе йому і зараз, і в подальшому житті. Під час канікул багато дітей залишаються вдома одні, в той час як батьки працюють. Треба пам'ятати, що ... - Діти повинні знати необхідні номери телефонів: батьків, пожежних-рятувальників, міліції, швидкої допомоги. - Сірники і запальнички повинні знаходитися поза досяжністю дітей. - Йдучи на роботу, закривайте двері на балкони та вікна. Чайники, електроплити, або ж інші електроприлади ставте подалі від дітей.

З приходом сонячної погоди жителі нашого міста намагаються вибратися з сім'ями на природу, на жаль, ці «вилазки» не завжди закінчуються приємними спогадами. Слід не забувати про те що, у басейнів і природних водоймищ батьки не повинні залишати дітей самих. На прогулянці не можна випускати дітей з виду. Також треба стежити, щоб вони нічого не піднімали з землі - там можуть виявитися кусючі і навіть отруйні комахи. Не можна забувати і про змій. Крім того, не слід відхилятися то зазначеного маршруту і заходити в струмки і водойми, де купання заборонено. Не менш небезпечним для маленьких жителів може стати тополиний пух, яким «завьюжіло» все наше місто. Це стосується не тільки алергічних реакцій організму, але й високою пожежонебезпеки пуху.

Дитячу цікавість бере гору над інстинктом самозбереження і призводить до незворотних наслідків. І наостанок, найголовніше - обговоріть разом зі своїми дітьми всім відому формулу безпеки, яка полягає в наступному: - Передбачати небезпеку; - По можливості уникати її; - При необхідності діяти рішуче і чітко; - Активно (всіма можливими способами) просити допомоги і самому її надавати. МНС НАГАДУЄ: при виникненні будь-якої надзвичайної ситуації необхідно терміново телефонувати за телефоном 101 (набір по мобільному телефону - 101).

Джерело - сайт ГУ МНС України в Донецький області