До 20-ти річчю Незалежності України в Донецькій області проходить акція з реставрації скульптур радянського режиму. Про це пише блогер frankensstein.

Суть акції полягає в тому, щоб розфарбувати пам'ятники тоталітарного режиму в кольори національного прапора України.

Національні кольори

Як розповів блогеру один з організаторів акції, її мета «підштовхнути народ до відмови від застарілої, муміфікованої ідеології і мертвих ідолів минулого. Адже Незалежної України в цьому році виповнюється вже двадцять років, а багато людей все ще живуть у неіснуючому державі. Поклоняються ідолам катів, чиї звірства давно доведені і відомі всій світовій громадськості. На дворі двадцять перше століття, і пора б давно перестати вірити в доброго дідуся Леніна. Час зрозуміти, що повернення назад не може бути. Ми давно живемо в іншій країні. Ми українці, а не совки! А в Україну повинні стояти українські пам'ятники, а не чужі нам капища ворогів українського народу ».

Першим відреставрованим пам'ятником став пам'ятник Леніну, розташований біля однієї з шахт Шахтарська. Учасники акції вважають, що вони не пошкодили скульптуру, а навпаки - провели ремонт, адже її давно ніхто не фарбував.

Подібні акції будуть проходити на території Донецької області до святкування Дня Незалежності України.