Унікальний аварійно-рятувальний автомобіль

Унікальний аварійно-рятувальний автомобіль - фото 07.08.08

6 серпня Донецька обласна рада реалізувала черговий етап Програми попередження надзвичайних ситуацій в області. Завдяки цій Програмі Головне управління МНС України в Донецькій області отримало унікальний аварійно-рятувальний автомобіль, аналогів якому в Україні немає.
Автомобіль створений на базі КамАЗу, оснащений гумовим човном для надання допомоги на воді, триногою для можливості рятування з колодязів глибиною до 15 метрів та вантажопідйомністю до 2 тонн, стяжним пристроєм, завдяки якому можна пересунути будь-який предмет вагою до 3 тонн, гідро- та електроінструментом. Стріла–маніпулятор при максимальному вильоті на 9,5 метрів може підняти вантаж вагою 540 кілограмів, а при мінімальному – в 3 метри - піднімає 3 тонни, є опалюваний модуль, 2 силові електростанції для підключення аварійного електроживлення, наприклад, при відключенні будинку. Загальна вартість автомобілю разом із повним комплектом оснащення коштує 1 млн. 26 тис. гривень. 
Начальник Головного управління Андрій Бондаренко зазначив, що агрегат справді унікальний, проте це лише десята частина реальних потреб області. Його надійність, потужність та оснащення дає рятувальникам масу додаткових можливостей для надання різних видів допомоги при ліквідації надзвичайних ситуацій.
Заступник голови Донецької обласної ради Володимир Ішков, який урочисто передав ключі від автомобілю начальнику ГУ МНС України в Донецькій області, зазначив, що такої техніки дуже не вистачало при роботі з ліквідації наслідків вибуху на Єнакіївській шахті ім. Карла Маркса, проте Програма попередження надзвичайних ситуацій в області діє, і це не останнє надходження техніки до Донецького гарнізону. Зараз всі зусилля спрямовані на те, щоб придбати вкрай необхідний для Донецької області спеціалізований рятувальний гелікоптер.

за материалами: mns.dоnbаss.соm