У Костянтинівському районі 24 сільгосппідприємства. Протягом минулого літа тут не сталося жодної пожежі ані під час вирощування та збирання врожаю, ані під час заготівлі грубих кормів.

Досягнення МНС - в этом году в Контантиновском районе не было ни одного пажара!

Досягнення МНС - в этом году в Контантиновском районе на полях не было ни одного пажара!

Як вдалося сельчанам попередити біду? На це питання відповів директор по сільському господарству ВАТ «Часовоярский огнеупорный комбинат» Павло Бударєв: «.Каждое аппаратное совещание на комбинате начинается с отчета по технике безопасности и по состоянию пожарной безопасности. У нас с этим очень строго».
Цього року у господарстві зібрали добрий врожай пшениці та грубих кормів. Соломи 500 тонн, сіна 450 тонн. Тож 145 корів забезпечені кормами до самого нового врожаю. І за зберігання збіжжя на підприємстві не хвилюються.
Тут зроблено усе, що вимагають правила пожежної безпеки. Скирти мають нормативний розмір, відстань між ними відповідає правилам, кожну скирту додатково захищено від перекидання полум’я зораною землею, є засоби первинного пожежогасіння, світильники у приміщеннях захищені ковпаками, забезпечене подання води на випадок пожежі як у корівнику, так і на майданчику зберігання кормів.
З таких, здавалося б, дрібниць і складається пожежна безпека тяжкою працею набутого майна та селянський спокій за нього. Як розповів начальник служби ДПН Костянтинівського міського відділу ГУ МНС України в Донецькій області  Михайло Томко, «в этом году к хозяйству претензий практически не было. На вверенной нам территории уже несколько лет посевы и места хранения грубых кормов не страдали от пожаров, но плановая профилактическая работа с хозяйствами не снижается.»
Загалом з початку збору врожаю керівники сільгосппідприємств отримали від служби держпожнагляду приписи на виконання 603 пунктів протипожежних заходів, з яких 497 вже виконані.
У ході перевірок 21 керівник був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки. Тож, можна зробити висновок, що протягом літа профілактична робота була проведена на високому рівні. Однак, врожай зібраний, корми закладені на зберігання. Що ж тепер, коли літня пожежонебезпечна спека змінилася прохолодою, турбує рятувальників Костянтинівки?
Виконуючий обов’язки начальника Костянтинівського міського відділу ГУ МНС України в Донецькій області Ігор Ковбаса розповів про таке: «Несмотря на то, что с начала этого года показатели бытовых пожаров у нас ниже, чем за тот же период прошлого, но с нступлением холодов, мы начинаем активную профилактическую работу с целью предупредить возникновение пожаров, связанных с нарушением правил пожарной безопасности при эксплуатации бытовых электроприборов и печного отопления, а также случаи травмирования и гибели людей на них.
Поэтому уже сейчас хочу еще раз напомнить элементарные правила: не пользуйтесь электрообогревателями кустарного изготовления, содержите в исправности печи и дымоходы. И пусть в вашем доме будет тепло и уютно!»