сількоспідприємства області

У  Волноваському районі знаходиться 19 сільськогосподарських підприємств. За результатами перевірок державного пожежного нагляду, тільки у поточному році до адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки під час збирання врожаю, у місцях зберігання зерна та заготівлі грубих кормів були притягнуті майже 40 керівників сільгосппідприємств та посадових осіб. Минулого року у ТОВ «Новая нива» сталася пожежа внаслідок якої згоріло біля 80 тон грубих кормів.
Білий Вадим – начальник служби ДПН РО ГУ МНС у Володарському районі: «В этом году в хозяйстве предприняты все меры противопожарной безопасности: проведена обваловка площадки хранения грубых кормов, сама площадка отсыпана щебнем, введено круглосуточное дежурство пожарно-сторожевого отряда, имеется запас воды, щиты укомплектованы средствами пожаротушения, соблюдены размеры скирд и расстояния между ними. У государственного пожарного надзора вопросов к этому хозяйству нет.»
Збиток від пожежі склав тоді 23 000 гривень. Однак, на цьому біди господарства не скінчилися, бо треба було чимось годувати 3 500 тисячі елітних корів, які дають молоко європейської якості.  Керівництво мусило йти до сусідів з протягнутою рукою. Добре, що, розуміючи проблеми колег, деякі господарства надали сіно безкоштовно.
Можний Анатолій – начальник пожежно-сторожової служби ТОВ «Новая нива». « Спасибо всем хозяйствам и Донецкой и Запорожской областей, которые помогли нам. В этом году мы сделали все по противопожарной безопасности, чтобы и нам, и нашим коровкам было хорошо».
Однак, не в кожного вистачає мудрості вчитися на чужих помилках. Вже цього року у селі Кременівка в агроцеху № 14 підприємства «Ілліч-Агро» згоріло 95 тон сіна. Збиток від пожежі склав 57 тисяч гривень. За прогнозами, спекотна суха погода триватиме ще якнайменше тиждень. У цей час під загрозою пожежі залишатимуться не тільки сіно чи зерно на току, а й кожне дерево, кожний кущ, кожна лісова галявина. Тож пам’ятайте про це і будьте дуже обережні.

по матеріалам: mns.dоnbаss.cоm