Конкурс професійної майстерності на звання “Кращий молодий працівник МНС” проводиться з метою виявлення, поширення і впровадження в навчально-виховний процес начальницького складу МНС України сучасних прийомів і методів навчання, мотивації до просування по службі та самовдосконалення професійного рівня начальницького складу МНС України, вивчення і розповсюдження позитивного досвіду у навчанні начальницького складу МНС України.
Конкурс проводиться у два етапи:
перший етап – вибіркові конкурси на рівні Головного управління МНС України в Донецькій області. Другий етап – фінальний, на рівні МНС України.
Конкурс професійної майстерності передбачає виконання його учасниками теоретичних і практичних завдань. Учасники Конкурсу повинні дати відповідь на 50 поставлених теоретичних запитань з метою перевірки знання нормативно-правової бази діяльності органів управління та підрозділів МНС України, застосування сил та засобів у ліквідації надзвичайних ситуацій, долікарської допомоги, психологічної готовності до професійної діяльності в екстремальних ситуаціях, які вивчаються у системі службової підготовки відповідно до рекомендованої тематики занять.
До подальшої участі у Конкурсі (виконанні практичних завдань) допускаються учасники, які набрали не менше 40 балів після виконання теоретичних завдань. Виконання практичних завдань здійснюється шляхом відпрацювання вправ:
із фізичної спеціальної підготовки – підйом по встановленій висувній драбині у вікно 3-го поверху;
із фізичної загальної підготовки – біг 1000 метрів, підтягування на перекладині.
За підсумками першого етапу Конкурсу високий рівень професійної підготовки показали конкурсанти: начальник караулу 2-ї самостійної державної пожежної частини управління МНС в м. Донецьку Головного управління лейтенант служби цивільного захисту Корба А.О., начальник караулу 1-ї самостійної державної пожежної частини управління МНС в м. Донецьку Головного управління старший лейтенант служби цивільного захисту Кір’ян О.А., інспектор державного пожежного нагляду управління МНС в м. Горлівка старший лейтенант служби цивільного захисту Сбитнєв І.П., начальник караулу 2-ї самостійної державної пожежної частини управління МНС в   м. Донецьку Головного управління старший лейтенант служби цивільного захисту Семіч М.П.

по материалам: mns.dоnbаss.cом