Головне управління МНС України в Донецькій області спільно з Міністерством освіти проводить навчання підростаючого покоління правилам поведінки при виникненні пожежі або іншої надзвичайної ситуації. В рамках Акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» рятувальники МНС 27 жовтня прийшли в гості до дітей і учнів учбово-виховного комплексу №91 у Кіровськом районі Донецька.

МЧС и школькники

МЧС и школькники

До цієї зустрічі учні і педагогічний колектив готувалися заздалегідь. Вже на стінах коридорів установи освіти і на спеціально обладнаних куточках безпеки знаходилися малюнки і плакати, присвячені пожежній безпеці. Окрім цього, гостей чекав головний сюрприз – дитячий спектакль «Як звірятка на галявинці гралися і що через те сталося». Сам спектакль діти придумали і поставили всього за два тижні. Головним організатором виступила Ірина Радченко, яка з дев’ятьма учнями першого класу розробила сценічні костюми, а також вивчила українською мовою повчальні вірші на протипожежну тематику. Окрім цього, дитячу ініціативу підтримала Наталія Жук зі своїм шкільним танцювальним колективом під однойменною назвою «Золотий жук». У творчому колективі в музичному і танцювальному супроводі брали участь 24 учні, вік яких від 7 до 16 років.
Для кращого запам’ятовування правил безпечної життєдіяльності для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку ці правила повинні підноситися в ігровій і розважальній формі. Саме з цією метою і пройшла прем’єра дитячого спектаклю на протипожежну тематику.
Перші його глядачі гідно оцінили творчу ініціативу юних артистів і з вдячністю нагородили їх працю бурхливими оплесками. Після закінчення спектаклю, який зібралися подивитися учні молодших і середніх класів, від Головного управління було вручено лист подяки директорові школи Олені Картамишевій і класному керівникові Ірині Радченко.
Як розповіла директор УВК №91 Олена Картамишева, акцію в школі можна назвати традиційною, вона проходить спільно з МНС вже другий раз. Для дітей це дуже важливо, тому що вони бачать на конкретному прикладі, що можуть рятувальники, для чого ця служба існує, для чого вона потрібна. Після такого заходу знайдуться діти, які в майбутньому виберуть собі професію рятувальника.
На завершення рятувальники 3-ї самостійної державної пожежної частини по охороні Кіровського району Донецька подарували маленьким акторам солодкі призи, і продемонстрували дітям дошкільного віку і учням можливості пожежного автомобіля. Пожежні показали справжнє бойове обладнання, за допомогою якого була ліквідована не одна пожежа і безліч надзвичайних ситуацій. Діти змогли не лише доторкнутися руками до пожежного інвентарю, але і відчути себе в ролі справжнього рятувальника, примірявши пожежну каску і узявши в руки пожежний ствол.
Як відзначив інспектор СДПЧ-3 управління МНС в місті Донецьк Олексій Дорошев, мета цієї акції - попередження пожеж, щоб на них не гинули люди, у тому числі і діти. За 2008 рік в Кіровському районі Донецька загинуло 10 чоловік, загибелі дітей не допущено. У районі сталися дві пожежі внаслідок дитячої пустощі з вогнем.
Вже цього року при проведенні Тижня знань безпечної життєдіяльності було охоплено 921 учбовий загальноосвітній заклад, а також всі дошкільні установи Донецької області. Співробітники МНС виступили перед дітьми і школярами, а також активно брали участь в батьківських зборах учбових установ області. У пожежних частинах, розташованих на території їх обслуговування, проведено 526 екскурсій, підрозділи МНС відвідало більше 16 тисяч дітей. Окрім цього, в рамках Акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» було проведене 184 виїзди підрозділів МНС в громадські місця, на яких профілактичною роботою було охоплено 48,4 тисяч осіб.
Подібні заходи для рятувальників стали доброю традицією, метою яких є профілактика травматизму і загибелі дітей на пожежах і інших надзвичайних ситуаціях. У поточному році в Донецькій області на пожежі загинули 411 осіб, з них 4 дітей. Щоб подібних трагедій було якомога менше, необхідно з раннього дитинства навчати дітей правилам поводження з вогнем і знайомити з первинними засобами пожежогасіння.