Начальник Головного управління МНС України в Донецькій області Андрій Бондаренко взяв участь у ток-шоу «Питання влади». В прямому ефірі телеканалу «Донбас» обговорювались ключові теми з проблематики цивільного захисту населення і території Донеччини. Основним співрозмовником керівника обласного МНС був Юрій Сугак - директор-продюсер служби інформації каналу «Україна», директор телеканалу «Донбас».

Бондаренко в ефірі ТРК Донбас

Бондаренко в ефірі ТРК Донбас

Перш за все, було порушене питання щодо особливостей роботи рятувальників в умовах високого техногенного та антропогенного навантаження регіону. Розглядалися події на Костянтинівському полігоні промислових відходів ПП «Рута», індустріальних та вугледобувних підприємствах області. Начальник Головного управління МНС розповів про дії з ліквідації надзвичайних ситуацій, які сталися протягом двох останніх років на території області, та навів дані моніторингу стану потенційно небезпечних об’єктів, де такі ситуації можуть виникнути. В той же час, Андрій Бондаренко відмітив еталонні виробничі підприємства, об’єкти з масовим перебуванням людей, де, незважаючи на скрутне економічне становище, керівники вживають всіх необхідних заходів із забезпечення  безпеки.

Серед питань, що обговорювались, окремим блоком йшла проблема боротьби із поширенням чуток та попередження виникнення паніки, що ними спричиняються. Адже влітку цього року Донеччину двічі накривали інформаційні хвилі, що стурбували майже кожного мешканця області. Якщо у випадку із серпневими подіями в Ясинуватському районі за припущеннями щодо падіння літака стояли реальні факти, хоча й викривлені  (насправді вибухали склади з піротехнікою), то у червні міфічна аварія «автоцистерни із ртуттю» не мала під собою жодних підстав. При появі таких повідомлень, керівник облМНС закликав населення довіряти лише достовірній інформації з офіційних джерел. Наприклад, інформація про надзвичайні ситуації, пожежі оперативно розміщується на Інтернет-сайті Головного управління МНС та поширюється серед засобів масової інформації центром пропаганди Головного управління. До того ж, глядачам ще раз нагадали, що при виникненні надзвичайної події слід зателефонувати за номером екстреного виклику «101». А при виникненні питань щодо роботи МНС області – звертатися за «телефоном довіри»,  який працює в Головному управлінні за номером 340-62-47, з метою здійснення зворотного зв'язку з населенням та оперативного реагування на гострі проблеми членів територіальних громад області.

На прямому зв’язку із студією працювала група експертів – це відомі у регіоні представники мас-медіа – Кирило Сазонов, Ігор Фарамазян та Олена Шинкаренко. Серед кола питань, що їх цікавили, були значущі для області проблеми із забезпечення безпеки на промислових об’єктах щодо готовності підрозділів  МНС області до дій у разі виникнення надзвичайної ситуації та багато інших. Крім того, всі півтори години ефіру начальник Головного управління був відкритий для безпосереднього спілкування з громадськістю. Весь час у студію надходили телефонні дзвінки від мешканців області. Громадяни звертались не лише із своїми проблемами, але й переймались важкою та ризикованою професійною діяльністю рятувальників поряд із скромним грошовим забезпеченням героїчної праці.  На що Андрій Бондаренко зазначив: «Насправді, щоденна готовність до самопожертви має бути високо винагороджена і є сподівання, що у подальшому ситуація зміниться на краще. Нинішня ж ситуація переконливо свідчить: пожежний-рятувальник працює не тільки для досягнення власного матеріального добробуту, а перш за все – за покликанням».

Источник