У цьому навчальному році атестація учнів 11-х класів проводиться в письмовій формі з навчальних предметів інваріативної складової типових навчальних для загальноосвітніх навчальних закладів. Про це інформує департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

Завдання для проведення атестації полягають навчальними закладами за рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.

Року Обов'язковою є атестація з української мови, проведена у формі зовнішнього незалежного оцінювання 24 квітня 2015. При цьому результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови зараховується як результат державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів року 2015. Якщо випускник з поважних причин не зміг здати ЗНО з української мови та літератури в основну сесію, то він має право пройти ЗНО під час додаткової сесії. Відповідно, атестат він отримує пізніше.

Учні, які проживають на тимчасово окупованій території, проходять атестацію в Міжнародній українській школі або іншому навчальному закладі системи загальної середньої освіти України, що перебувають поза тимчасово окупованій території. Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території, надається право пройти атестацію екстерном. При цьому атестацію можуть пройти особи, зараховані на екстернатну форму навчання.

Також, Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України визначено, що можливість пройти річне оцінювання за відповідний клас та атестацію освітнього рівня відповідно початкової, базової та повної загальної середньої освіти мають, зокрема, особи, які за якимось поважних причин не мають можливості відвідувати навчальні заняття в загальноосвітньому навчальному закладі (пункт 1.3).

Прийом заяв від екстернів починається з жовтня і закінчується, як правило, не пізніше 1 березня поточного навчального року (пункт 2 0,4.).

Разом з тим, для своєчасної реєстрації випускників для проходження державної підсумкової атестації з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання бажано, щоб випускники, які проживають на тимчасово окупованій території, прикріпилися до навчальних закладів на екстернат до року 10 лютого 2015.