Перед святом Водохреща МНС України в Донецькій області нагадує, що купатися можна лише в спеціально призначених для цієї мети місцях.

Заступник начальника ГУМНС України в Донецькій області Ігор Домаровський попереджає, що для того, щоб «свято Хрещення не перетворився на трагедію, не можна ні в якому разі входити у воду в нетверезому стані, спиртне притуплює відчуття холоду, порушує координацію рухів».

«Скупчення великої кількості людей на льоду біля ополонки може привести до розтріскування льоду. Тому, перебуваючи на льоду, необхідно стежити за тим, щоб не опинитися в щільному натовпі на самому краю ополонки. Почувши потріскування льоду, негайно залишіть поверхню водойми, але не бігом, а швидкими кроками, без паніки і криків. Повідомте про те, що можливо розтріскування крижаного шару, черговому поряд МНС. З більшою ймовірністю таке може відбуватися на проточних водоймах, де товщина льоду протягом холодного періоду року формується нерівномірно », - застерігають працівники МНС.

Донецькі рятувальники повідомляють, що особливу небезпеку для тих, що купаються представляють певні нюанси, обледенілі сходинки сходів і краю ополонки, які можуть стати причиною травмування або випадкового падіння у воду непідготовленого людини ».

На всіх водоймах, де організовані купелі, нестимуть чергування, як рятувальні сили, так і медична служба.

Источник: novosti.dn.ua