Донецька область пройшла першу хвилю грипу: на всіх адміністративних територіях показники захворюваності на грип та ГРВІ не перевищили епідемічні пороги. Про це повідомляє прес-служба Донецької облдержадміністрації з посиланням на головного державного санітарного лікаря Донецької області Віктора Денисенка.

Усього за минулий тиждень в області зареєстровано 24,8 тис. хворих на гострі респіраторні інфекції, госпіталізовано 1038 осіб (4% хворих), серед госпіталізованих 72,7% складають діти до 17 років. Показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 56,2 випадків на 10 тис. населення проти 70,7 випадків на минулого тижня.

Темп зростання щотижневих показників захворюваності значно знизився і склав 20,5% (на попередньому тижні зниження становило 6%).

Серед дитячого населення зареєстровано 15,6 тис. випадків грипу та ГРВІ (62,7% із числа усіх хворих), зниження становить 30% (на 51 тижні - зниження 10%), в т.ч. серед школярів. Найчастіше хворіли діти у віці від 1-го до 4-х років - 29,6% і від 5-ти до 9-ти років (26,6%).

За результатами вірусологічного моніторингу захворюваність обумовлена вірусами грипу В і сезонним А (Н3N2), аденовірусами, РС-вірусами, парагрип. Пандемічний вірус грипу А (Н1N1) від хворих не виділявся.

У зв'язку з переходом епідемічного процесу грипу у фазу стабілізації рівнів захворюваності та реєстрації тенденції до зниження на сезонний рівень, прогнозується зменшення кількості хворих як в окремих регіонах, так і в цілому по області. Цьому сприяють зимові шкільні канікули.