Водонапірна вежа у Волновасі

 

Ця вежа, побудована ще на початку сорокових років, нікому вже була не потрібна. А згодом стала просто перешкодою. Прорахунок вартості розбирання вежі або якихось інших способів позбутися її показав, що в 70 разів дешевше буде її просто підірвати. Але, поруч із нею за ці роки виросло багато інших будинків і міських комунікацій. Потрібні були висококласні фахівці, які могли б обрушити вежу з мінімальним збитком для інших будівель. Вибір припав на піротехніків МНС.
Як розповів начальник ГУ МНС України в Донецькій області Андрій Бондаренко: «Виконувати такі завдання рятувальникам випадає нечасто. 10 років тому підривом був завалений будинок у Краматорську й тільки зараз знову виникла необхідність у такому способі визволення від старої будови. Повинен сказати, що завдання було виконано бездоганно. Цьому сприяв великий досвід проведення піротехнічних робіт, пов'язаних з іншими завданнями, які практично щодня виконують наші піротехніки. Це, наприклад, знешкодження вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни».
Досвід піротехнічних служб Донецького гарнізону МНС високо цінується в Україні. Вони надавали допомогу в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов'язаних з боєприпасами й у Новобогданівці, й у Лозовій. Але в цьому випадку їм треба було з найвищою точністю зробити всі розрахунки й практично «ювелірно» обрушити спорудження висотою майже тридцять метрів і товщиною стін більше півметра в умовах дуже обмеженого простору.
У результаті ретельно проведеної підготовки й високого рівня кваліфікації рятувальників вежа опустилася настільки точно, що не пошкоджено навіть скло в найближчих будинках завбачливо навхрест заклеєні скотчем.