Відповідно до графіку проведення комплексних навчань органів управління та сил місцевих ланок територіальної та функціональних підсистем єдиної системи цивільного захисту в містах та районах Донецької області на 2009 рік, затвердженого Директивою начальника цивільного захисту – головою облдержадміністрації від 26.12.2008 р. № 1-НЦЗ 18 листопада 2009 року на території міста Єнакієве пройшли останні планові навчання цього року.

Навчання у Єнакієво

Навчання у Єнакієво

За легендою, о 09:00 по вулиці Лебедєва-Кумача виникла надзвичайна ситуація – сталася дорожньо-транспортна подія: бензовоз скоїв зіткнення з трамваєм. На місці одразу загинуло 5 осіб, ще 44 особи отримали травми різного ступеню важкості, з них: 12 осіб постраждали на транспорті, 16 осіб – у приватному секторі, 5 осіб – працівників АТП-11469 та 11 осіб управління юстиції.  Внаслідок ДТП виникло загоряння пального матеріалу, яке перевозив 20-тонний бензовоз, та стався вибух. Вибухом виведені з ладу лінії електропередач та зв’язку, частково пошкоджені розташовані поблизу будинки, а саме: адміністративний будинок АТП-11469, 3 будинки приватного сектору по вул. Федорина та Нежданової, а також будинок «Управління юстиції» по пр. Гірників, рух транспорту призупинений наявною перешкодою. З ємності бензовозу продовжує розливатись пальний матеріал по вулицям та парковій зоні загальною площею близько 50 кв. м. Під загрозою виникнення пожежі опинився будинок гуртожитку по пр. Гірників, в якому мешкають 50 осіб.

Як тільки інформація про ДТП надійшла на пульт зв’язку 35-ї підпорядкованої державної пожежної частини Управління МНС в м. Єнакієве, начальник Управління МНС оголосив «збір-аварія» та направив до місця події мобільну оперативну групу та два пожежних автомобілі.

По прибуттю до місця події співробітниками МНС було встановлено, що горить трамвай та бензовоз, а також є загроза виникнення пожежі в житлових будинках, на місці є загиблі та постраждалі. На місці відразу був створений штаб з ліквідації надзвичайної ситуації. Керівництвом штабу відразу було прийнято рішення про задіяння додаткових сил та засобів для гасіння пожежі, надання необхідної медичної допомоги постраждалим, а тимчасове вивезення мешканців гуртожитку, приватного сектору на безпечну відстань до завершення робіт з ліквідації аварії. Силами рятувальників з місця аварії терміново виносяться постраждалі та загиблі.

Незважаючи на те, що під час теоретичної частини навчань у керівника навчань – начальника управління цивільного захисту ГУМНС України в Донецькій області полковника служби цивільного захисту Андрія Мохненка були конкретні зауваження до організації роботи окремих служб під час виникнення умовної надзвичайної ситуації, при відпрацюванні практичної частини він відмітив чітку та злагоджену роботу усіх задіяних служб, завдяки яким умовна надзвичайна ситуація була подолана. За його висновками, дані навчання отримали оцінку «добре».

Необхідно нагадати, що на території Донецької області виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної із масовою загибеллю та травмуванням людей при ДТП цього року, на жаль, траплялось. Тоді для ліквідації реальної надзвичайної ситуації були залучені сили та засоби підрозділів Краснолиманського та Слов’янського районів області. Але кожний район чи місто завжди повинні бути готовими до будь-якої ситуації та своєчасно зробити спільними зусиллями усе, щоб мінімізувати людські та матеріальні витрати.

Посилання