Техніка безпеки - важливий аспект для кожного, хто працює на місцях колишніх боїв, а на території Донецької області таких місць немало. Передусім тому, що земля ще досить насичена вибухонебезпечними предметами часів Великої Вітчизняної війни. Боєприпаси знаходять і в лісі, на полях в період проведення сільгоспробіт, на будмайданчиках і, навіть, на приватних подвір'ях. При виявленні незнайомих предметів одразу ж необхідно повідомляти до МНС. Слід пам'ятати, що чіпати вибухонебезпечні предмети ні в якому разі не слід!

При виявленні боєприпасів пам'ятайте, що розмінування і знешкодження ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ може робити тільки фахівець групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ МНС України в Донецькій області. Виявивши боєприпаси, не намагайтеся розібрати їх. Слід нагадати, що безпечного типу боєприпасів не буває.

Значна кількість підривів і, як наслідок – травмування, відбувається при спробі розібрати боєприпаси, або кинути у вогнище. Наслідки майже завжди трагічні.

Хочеться нагадати любителям піротехнічних експериментів, які не цінують власну безпеку, що від ваших дій можуть постраждати ті, хто випадково опиниться поруч.

При виявленні вибухонебезпечних предметів негайно телефонуйте до служби порятунку за телефоном «101».

ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ: У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО АБО ЗОВНІ СХОЖОГО З НИМ ПРЕДМЕТА НЕОБХІДНО:

- при проведенні сільгоспробіт або інших робіт (на будмайданчиках) - припинити роботу;

- добре запам'ятати місце виявлення предмета;

- встановити попереджувальні знаки або огородження;

- негайно повідомити про небезпечну знахідку за телефоном служби порятунку МНС «101».

При виявленні вибухонебезпечних предметів категорично забороняється:

- брати їх в руки, завдавати по них ударів, робити спроби до розбирання;

- переносити або перекочувати їх з місця на місце;

- поміщати їх у вогнище або розводити вогонь над ними;

- збирати і здавати їх у металобрухт.

Пам'ятайте! Після вашого повідомлення фахівці МНС обов’язково відреагують, виїдуть на місце, вивезуть та знищать вибухонебезпечний предмет в установленому порядку.

Центр пропаганди ГУ МНС України в Донецькій області