06-го квітня у Дебальцево відбудуться навчання за темою: «Дії opгaнiв управління та сил місцевої ланки територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту населення і територій м.Дебальцеве при виникненні надзвичайної ситуації природного характеру – масове руйнування ліній електропередач від 10кВ внаслідок небезпечних природних гідрометеорологічних явищ (сильний вітер, сильна ожеледь).

Запрошуємо представників засобів масової інформації взяти участь у висвітленні заходу. Телефон для довідок: (062) 340-62-81.

 

Небезпечні природні процеси, як джерело надзвичайних ситуацій, можуть прогнозуватися з дуже невеликою завчасністю (від декількох діб до декількох годин).                    Буря – тривалий, дуже сильний вітер зі швидкістю більш 20 м/с, спостерігається звичайно при проходженні циклона і супроводжується сильним хвилюванням на морі та руйнуваннями на суші. Небезпека для людей при такому поривчастому вітрі в руйнуванні повітряних ліній електропередачі і зв'язку, наземних трубопроводів, дерев та легких конструкцій, а також поразці людей уламками зруйнованого.

Після одержання сигналу про штормове попередження приступайте до: зміцнення даху, грубних і вентиляційних труб; забиванню вікон у горищних приміщеннях (ставнями, щитами з дощок та фанери); звільненню балконів і території двору від пожежонебезпечних предметів. Загасіть вогонь у печах, вимкніть електроенергію, закрийте крани на газових мережах. У темний час доби використовуйте ліхтарі, лампи, свічі. При сильній бурі виходячи на вулицю, закрийте обличчя марлевою пов'язкою, хусткою, шматком тканини, а очі окулярами.

З метою попередження пожеж в цей період, забороняється: розпалювати вогнища біля будинків та дерев. Вітер може у будь-яку мить рознести іскри та зпричинити пожежу.

Дотримуйтесь елементарних правил поведінки у подібній ситуації і це стане запорукою вашої особистої безпеки.