У Донецькій загальноосвітньої школи 1-3 ступіней № 90  в Кіровському районі  м. Донецька відбулася зустріч школярів зі справжніми рятувальниками.

За час зустрічі діти ознайомилися майже с усіма напрямками діяльності МНС.

МНС у школі

МНС у школі

Першими діти зустрілися з пожежними ПДПЧ-32 Управління МНС у м. Донецьк. Вони продемонстрували спеціалізовану техніку та навички професійної боротьби з пожежами. Далі увагу дітей привернула оперативно-рятувальна машина водолазної служби комунального господарства Донецька. Біля неї знаходився водолаз у повному екіпіруванні. Діти з зацікавленностью слухали розповідь  Олександра Саленко - лікаря  водолазної служби. В актовому залі діти подивилися  відеоролік про суворі будні рятувальної служби.

До школи прийшов і лауреат акціїї «Герой-рятувальник року» - 2009 Дмитро Казаков, який розповів, як одного літнього дня вийшов прогулятися зі своєю молодшою дев'ятирічною сестричкою до водоймища і почув крики про допомогу, як кинувся у воду, як витяг непритомну 12-річну дівчинку на берег, робив штучне дихання та сам ніс її на руках у клинику. В аудиторії стояла тиша, школярі, затамувавши подих, слухали розповідь Дмитра, було помітно, що кожний з них думав - а як би він зробив у такому випадку.

За час, що минув з моменту події, Дмитро Казаков вирішив стати професійним рятувальником і вступати до вищого навчального закладу МНС України.

І для тих, хто ще не вибрав собі професію по закінченню школи, інспектор  по роботі з персоналом  управління МНС України в м. Донецьк старший лейтенант служби цивільного захисту Ольга Івінська розповіла як можна вступити до лав рятувальників. У дітей одразу виникли питання – які скласти іспити, які спортивні нормативи треба вміти виконувати. І на всі питання були надані кваліфіковані відповіді.

Далі школярів чекала не меньш цікава зустріч з медичною службою МНС, яку представила начальник медичного пункту  АРЗ СП ГУ МНС України в Донецькій області капітан служби цивільного захисту Людмила Заболотня.  Методи надання першої медичної допомоги  вона демонструвала на присутніх.

Після зустрічі виступила заступник директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи 1-3 ступіней № 90 Савченко Тамара Олександрівна, яка висловила щиру подяку співробітникам МНС за корисну інформацію з безпеки життя, яку отримали діти.

Завдяки таким зустрічам, можна сподіватися, що небайдужих до чужого лиха ставатимете все менше й менше.

Джерело: donetsk.mns.gov.ua