Рівень вуличної злочинності в Україні в І кв. 2009 р. збільшився на 12%. Про це повідомив сьогодні в Кабміні міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, в різних регіонах рівень злочинності збільшився на 5-10%. "Я вважаю це абсолютно об'єктивною цифрою у зв'язку із збільшенням безробіття, амністією і поверненням робітників із західної Європи і РФ", - заявив він.

Він також повідомив, що МВС збільшило на 30% підрозділи міліціонерів, які патрулюють вулиці, а в особливо неблагополучні регіони, наприклад, в Донецьку обл., з 1 квітня буде відряджений додатковий полк внутрішніх військ.

Відзначимо, раніше Ю.Луценко заявив, що МВС в 2009 р. направить максимальну кількість резерву на посилення роботи дільничних і патрулів для попередження вуличної злочинності і криміногенної ситуації в цілому. "Всі наші резерви будуть кинуті на підвищення ефективності роботи дільничних, патрулів. Звичайно, ми не зможемо покінчити зі злочинністю взагалі, але МВС здатне забезпечити порядок", - сказав він.

Нагадаємо, свою стурбованість збільшенням вуличної злочинності, пов'язаної із зростанням безробіття, міністр внутрішніх справ виражав і в жовтні минулого року. За його словами, в Маріуполі до 20% злочинів – розбійних нападів, грабежів і крадіжок – здійснено працівниками металургійних підприємств, або звільнених з місця роботи, або відправлених до неоплачуваної відпустки.

лінк - істочник: www.rbc.ua