фото на мобильном с места событий

фото на мобильном с места событий

Допомога, надана населенню західних областей під час катастрофічної повені була своєчасною та ефективною, однак неспроможною усунути завданого горя та психологічної травми. В таких тяжких життєвих ситуаціях для людей моральна підтримка не менше важлива, ніж матеріальна. Тому у найбільш вражених стихією районах працювали практичні психологи МНС із Донецької, Кіровоградської, Одеської та Черкаської областей.

Вони надали кваліфіковану психологічну допомогу понад 530 постраждалим жителям Новоселицького, Вижницького, Сторожинецького, Путильського та Кіцманського районів Чернівецької області. У селі Чорногузи був розгорнутий пункт екстреної психологічної допомоги, тут створили всі умови для його роботи. Першочергово психологічна допомога надавалася родинам, які залишилися без будинків та мусили виїжджати за межі території проживання. Потрібно було психологічними методами сприяти подоланню у постраждалих станів життєвої кризи, втрати сенсу життя, розгубленості та безпорадності. Були терміново евакуйовані 48 жителів.

Робота велася безпосередньо на місці та у пункті екстреної психологічної допомоги. Періодично обстежувався стан житла, визначались необхідність та можливості тимчасового розміщення постраждалих. Враховуючи ситуацію та ймовірне погіршення обстановки, у дні несприятливих погодних умов здійснювався обхід території, що знаходилась у зоні ризику, з метою інформування мешканців про правила безпечного поводження, зняття стану тривоги та занепокоєння. З метою своєчасного реагування на зміни у психологічному стані громадян щоденно проводились зустрічі з представниками місцевих органів влади для вивчення проблемних питань, суспільної думки громади. Налагодили зв’язок із місцевими медичними закладами для отримання оперативної інформації про санітарно-епідемічну обстановку та стан здоров’я місцевих жителів. Шляхом безпосереднього спілкування з населенням доводилась офіційна інформація про хід відновлювальних робіт, прийняті органами влади відповідні рішення.
Посиленої уваги вимагали жителі Кіцманського, Сторожинецького, Новоселицького та Путильського районів. Так Путильський район понад 10 діб був відрізаний стихією від адміністративних центрів і тільки за рахунок збудованої тимчасової дороги вдалося стабілізувати соціальну обстановку. Для недопущення паніки, зменшення почуття страху у постраждалих, надання практичних рекомендацій щодо поведінки під час повені та зсувів із населенням проводились інформаційна терапія та індивідуальне консультування. Активно співпрацювали психологи з органами місцевого самоврядування та громадським активом населених пунктів щодо забезпечення населення хлібом, продуктами харчування та питною водою.

У Вижницькому та Сторожинецькому районах працювали представники Міжнародного Червоного Хреста і деяких посольств іноземних держав в Україні. У цілому проведена робота сприяла стабілізації соціально-психологічної обстановки в районі стихійного лиха, активізації проведення відновлювальних робіт, підвищенню психологічної готовності та дисципліни серед особового складу зведених загонів, авторитету МНС серед цивільного населення, накопиченню позитивного досвіду роботи психологічної служби Міністерства.

Підполковник служби цивільного захисту Сергій Решетняк, начальник центру по роботі з особовим складом ГУМНС у Донецькій області