У Донецьку до Євро-2012 підготували для туристів вісімнадцять маршрутів: від соляних шахт до єдиного в Європі музею лісу, повідомляє «Інформаційний центр« Україна-2012 ».

Так маршрут «Соляне царство Соледара» передбачає спуск в шахту № 3-б, де можна побачити підземні зали та соляні скульптури, спуститися до величезного тунелю, довжиною 120 метрів і заввишки з 9-ти поверховий будинок. Туристам запропонують оглянути спелеосанаторій «Соляна симфонія», підземну соляну православну церкву, яка знаходиться на глибині 300 метрів в одній з шахт ГПО Артемсіль, в Соледарі.

Маршрут «Юзівка-Донецьк: 18-21 століття» ознайомить туристів з історією міста, покаже будинку Юзов і Бальфур, які побудовані у другій половині 1874 року, готель "Великобританія" - один з найстаріших будинків приймаючого міста. Туристи зможуть ознайомитися з Донецьким обласним краєзнавчим та художнім музеями, філармонією і парком кованих фігур.

«Донецьк спортивний» передбачає відвідини «Донбас Арени», стадіону «Локомотив» (РСК «Олімпійський»), стадіону та Палацу спорту «Шахтар» і пам'ятника Сергію Бубці.

У маршрут «Донецьк культурний" включені спеціалізований виставковий центр «Експодонбас», обласний краєзнавчий, художній музей, філармонія, академічний державний театр опери і балету, музично-драматичний театр, театр кіно, цирк «Космос» та інші.

Маршрут «Донецьк-Нікополь» покладено через Чортомлицьку, Микитинську, Томаківський, Підпільненскую запорізькі січі. Також тим, хто його обере, покажуть могилу кошового отамана Івана Сірка і Нікопольський історико-краєзнавчий музей.Кроме того, розроблені маршрути на острів Хортиця в Запоріжжі, які проведуть туристів шляхами славних українських козаків.

Маршрут «Петриківський чудесний» включає в себе ознайомлення з Дніпропетровським художнім музеєм, який нараховує більше 8 тисяч творів живопису, скульптури, графіки і предметів декоративно-прикладного мистецтва XVI-XXI століть, а також з «Центром народного мистецтва« Петриківка ».

Є серед маршрутів і подорож «До Велікоанадольському лісі» - заповіднику площею понад 2,5 тис. га, закладеного ще в 1834-45 роках і єдиному в Європі музею лісу. Гостям також покажуть дендрарій, пам'ятник засновнику лісу Граффу біля будинку першої школи лісників і буддистський монастир в селі Ольгінка (Донецька обл.)

Пропонують також подорож для туристів «Село Красне - батьківщина композитора Сергія Прокоф'єва». Любителі європейського футболу зможуть пройти «Шляхами Василя Стуса і Алли Горської в Донецькій області».

Маршрути прокладені і в заповідник «Кам'яні могили» в селі Назарівка, регіонального ландшафтного парку «Меотіда. Планується відвідування ботанічного заповідника «Хомутовський степ», Святогірського історико-культурного заповідника і найбільшого в Східній Європі «Артемівського заводу шампанських вин».

Бажаючі можуть ознайомитися з історією української залізниці.