Сьогодні в рамках Всеукраїнської громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» Головне управління  МНС Україні в Донецькій області приймало юних відвідувачів. За новими знаннями про діяльність служби порятунку та про основи безпечної поведінки завітали студенти Донецького державного економіко-технологічного технікуму.
На початку екскурсії хлопці та дівчата мали змогу ознайомитися з пожежно-рятувальною технікою. Вони з великою зацікавленістю  розглядали автоцистерни та автодрабини, що перебувають  на озброєнні 1-ої самостійно державної пожежної частини по охороні Ворошиловського району м. Донецьк. До речі, їх навчальний заклад розташований саме в цьому районі, то ж студенти мали змогу побачити за допомогою якого обладнання здійснюється гасіння пожеж та порятунок людей, що мешкають зовсім поруч. Було багато питань з приводу застосування техніки та роботи рятувальників. Довелося розвіяти й одну з найвідоміших хибних  думок про те, що пожежні-рятувальники приїжджають до місця виклику з порожніми автоцистернами. Водій пожежного автомобілю Роман Островий пояснив, що автоцистерни, заповненої  водою,  вистачає максимум на 7 хвилин роботи при гасінні пожежі. 
Студенти на власні очі побачили яскраві фотоілюстрації з місць ліквідації надзвичайних ситуацій, що трапились на території нашої області протягом останніх років. Головною метою заходу було профілактичне навчання. В ході лекції-бесіди до відома юнаків та дівчат була доведена інформація щодо кількості пожеж та надзвичайних ситуацій на території області, а також чисельності постраждалих та загиблих внаслідок цих подій. Основні причини пожеж, що призводять до загибелі людей, студенти змогли перелічити самі. А як поводитись при виникненні надзвичайної ситуації, та ще й допомогти своїм близьким – їм розповіли працівники центру пропаганди Головного управління. У розпал опалювального сезону дітям ще раз нагадали про необхідність дотримання правил безпеки при користуванні електроприладами. Незабаром Новий рік, тому не зайвим було повідомити щодо особливостей прикрашання новорічної ялинки з протипожежної точки зору та обережності при користуванні піротехнічними засобами. З цього приводу більш ніж переконливим аргументом стало повідомлення про подію, що сталася  третього грудня на Полтавщині. Там п’ятирічний хлопчик отримав термічні опіки  обох рук 2-го та 3-го ступенів внаслідок вибуху піротехнічного виробу. Тому надані рекомендації напевно викарбуються в пам’яті хлопців та дівчат.
В якості подарунку до технікуму було передано DVD-диск із відеороликами про діяльність Головного управління МНС України в Донецькій області, а також  профілактичні ролики з тематики безпечної життєдіяльності.  На згадку про візит до рятувальників кожному студенту було вручено яскраву  листівку на протипожежну тематику.

источник: www.mns.donbass.com