У співробітників державного пожежного нагляду особливу стурбованість викликає забезпечення безпечної життєдіяльності населення в осінньо-зимовий період, і особливо в приватному житловому секторі, де, згідно безпристрасній статистиці, і відбувається найбільша кількість пожеж. З метою недопущення надзвичайних подій в житлі і загибелі людей 18 листопада у Ворошиловському і Калінінському районах Донецька був проведений рейд з представниками ЗМІ.

Рейды МЧС

Рейды МЧС

Для мешканців житлового будинку по вулиці Красноармійській у Ворошиловському районі Донецька, де проводився рейд, залишається пам’ятним 21 січня 1997 року. Тоді під час гасіння пожежі отримав смертельне ураження електричним струмом начальник караулу 1-ї самостійної державної пожежної частини Дмитро Макаров. Саме там загинув співробітник МНС, який рятував життя і майно мешканців, і саме тут черговий караул ще раз проводить інструктаж населення по пожежній і технологічній безпеці в побуті. Самі будинки, ще довоєнної забудови, представляють потенційну небезпеку як для самих жителів, так і для сусідніх споруд.
За словами мешканки будинку Ніни Андрощук, «після пожежі в їх будинку, у кого житло зовсім згоріло, ті отримали інші квартири. А ми як жили, так і живемо. Підремонтуємо трохи і далі продовжуємо жити».
Другим місцем, куди прийшли співробітники МНС з журналістами, став Калінінський район Донецька, де по вулиці Осипенка ще залишилися споруди державного сектора барачного типу. У осінньо-зимовий період в таких будинках виникають пожежі, основною небезпекою в яких є наявність двох і більше родин під одним дахом.
Як відзначив старший інспектор держпожнагляду управління МНС в місті Донецьк Віктор Пісковий, в Донецьку сталося 1100 пожеж, на яких загинуло 68 чоловік. Тому невипадково з настанням холодної погоди МНС проводить рейди по житловому сектору. 80% пожеж, які відбуваються як в місті, так і області приходяться на житло. Для їх попередження силами чергових караулів щодня в житловому секторі проводяться інструктажі громадян щодо правил пожежної безпеки з обов’язковою роздачею листівок.
Найбільш поширеними причинами виникнення пожеж в приватному житловому секторі як і раніше залишається необережне поводження з вогнем господарів будинків. На другому місці, по визнанню фахівців, залишається порушення правил пожежної безпеки при облаштуванні і експлуатації електроустаткування. На третьому - порушення правил пожежної безпеки при облаштуванню і експлуатації пічного опалювання.
Щоб попередити виникнення пожеж, співробітники МНС проводять рейди по приватному сектору, де за допомогою профілактичних бесід розповідають жителям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки. Підказати, наприклад, що металевий лист перед піччю запобіжить загорянню дерев’яної підлоги від вугілля, що випало. Або вибілений димар вчасно покаже, де з’явилася тріщина. Все той же газовий балон, встановлений в недозволеному місці, або оголені електричні дроти можуть привести до пожежі в житлі.
Всього з початку року в Донецькій області співробітниками МНС було проведено 6184 рейди, проведені бесіди з 226,4 тис. людей. З них близько 1,5 тис. рейдів пройшли в Донецьку з охватом 16,6 тис. чоловік.
З початку року з 4781 пожежі, які трапилися в Донецькій області, 2457 виникли в приватному секторі, а також 1337 у відомчому і державному житлі. Окрім цього, з 418 загиблих на пожежі людей, найбільша кількість доводиться на житловий сектор, а саме в приватному секторі загинули 294 людини, в державному і відомчому – 113 чоловік.
Державний пожежний нагляд МНС щоденно і щогодини нагадує жителям області, що дотримання правил пожежної безпеки не лише збереже дах над головою, але і ваші життя.