утопленник на водоеме

утопленник на водоеме

З початку 2008 року по серпень в Донецькій області трапилося 103 нещасні випадки на водоймищах.

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина?

Пам'ятайте: підпливати до потопаючого небезпечно – людина в паніці може потягнути вас вслід за собою на дно. Не дозволяйте хапатися за вас, транспортувати потерпілого на берег необхідно, утримуючи його підборіддя так, щоб його дихальні органи знаходилися над поверхнею води. Допустимо тримати його за волосся.

Якщо доставлена на берег людина знаходиться в непритомному стані, необхідно звільнити його дихальні шляхи від води. Для цього, преклоніть його через своє коліно, поклавши на живіт, головою вниз. Потім струсоніть кілька разів. Потерпілу дитину або підлітка потрібно узяти за ноги і потрусити головою вниз. Якщо стан не покращав, необхідно провести штучну вентиляцію легенів. Для цього покладете потерпілого обличчям догори, на тверду поверхню, закиньте його голову назад (для зручності покладете під шию імпровізований вал), міцно затисніть ніс, обхватіть рот потерпілого своїми губами і вдихніть повітря в його легені. При цьому грудна клітина потерпілого повинна підвестися. Необхідно робити 12-16 вдихів в хвилину, а пауза повинна бути удвічі більшою самого вдиху. Якщо у потерпілого не промацується пульс на сонній артерії, а його зіниці не реагують на світло, необхідно зробити непрямий масаж серця. Ця процедура допоможе відновити скорочення серцевого м'яза, або хоча б дозволить достатньо довго підтримувати людину в стані, який піддається реанімації. Щоб зробити непрямий масаж серця, необхідно покласти прямі руки, схрещені долонями донизу, на нижню третину грудної клітини потерпілого і виконати ритмічні поштовхи під прямим кутом так, щоб клітка прогиналася на 3-5 сантиметрів. Ритм – 60 поштовхів в хвилину з перервами не більш, ніж на 5 секунд. Якщо допомогу надає одна людина, слід проводити 2 штучних дихання на 12-15 поштовхів масажу. Коли в порятунку задіюються 2 людини, то після 5-6 поштовхів потрібно робити 1 штучне дихання. Таким чином можна дочекатися приїзду «швидкої допомоги». Всі ці нехитрі прийоми необхідно запам'ятати, тому що питання надання взаємодопомоги є надзвичайно актуальним, тому, як - порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих. На думку фахівців комунальної спеціалізованої аварійно-рятівної служби Донецької облдержадміністрації, необхідно створювати сезонні пости в місцях найбільшого перебування населення на водних об'єктах. На жаль, через нестабільне фінансування зробити це поки неможливо. Статистика свідчить про те, що число загиблих на воді зростає з року в рік. Причому, 99,9% людей гине на водоймищах, де відсутні рятувальні станції і пости, не захищаються небезпечні місця і водні ділянки, непридатні для купання, дно акваторій і пляжі не розчищено. Великою проблемою залишається фінансування заходів щодо організації порятунку на водах. Засобів, що нараховуються, вистачає тільки на заробітну платню особового складу і першочергові витрати (оплата комунальних послуг, поточний ремонт техніки). Гроші на придбання засобів порятунку, спецодягу, поточний і капітальний ремонт приміщень не виділяються. Виходячи з критичної обстановки, що склалася, спеціалізованою аварійно-рятівною службою при ОДА розроблена програма по порятунку на водних об'єктах. Найближчим часом вона буде подана для обговорення обласній владі і Головному управлінню МНС області. Поки ж, питання забезпечення безпеки людей на водних об'єктах залишається відкритим.

Головне управління МНС України в Донецькій області звертається до населення із закликом: ГРОМАДЯНИ, будьте ПИЛЬНІ! Не забувайте про правила поведінки на воді. Особливо уважно стежить за дітьми, адже відомі випадки, коли малюки захлиналася водою навіть на мілині.

Знаходячись на пляжі, не забувайте про безпеку. Навіть найприємніший відпочинок не коштує життя!