З початку року на Донеччині сталося 282 пожежі на яких загинуло 43 особи - повідомляє сайт МНС України в Донецькій області (посилання). Основною причиною виникнення пожеж, є необережне поводження з вогнем, у тому числі при палінні, найчастіше у нетверезому стані.

Пожежі, викликані непогашеною цигаркою, є найбільш розповсюдженими та всі такі випадки схожі один на інший: людина, що палить, засинає, цигарка падає на диван або ліжко і від неї спочатку займаються постільні речі, потім меблі й згорає оселя.

Гіркими прикладами можуть стати пожежі через необережне поводження з вогнем, що сталися з початку січня цього року.

Так, 12-го січня у м. Амвросіївка під час пожежі у власному помешканні загинули 43-річний непрацюючий домовласник та його 42-річний знайомий.

Схожий випадок стався 13-го січня у м. Дебальцеве, де у одноповерховому житловому будинку на місці пожежі були знайдені тіла двох загиблих: непрацюючого квартиронаймача, 1981 р.н. та його знайомого, 1970 р.н.

Через необережне поводження з вогнем, 15-го січня загинуло дві особи у с. Травневе Артемівського району та 20-го січня у Красному Лимані в приватному будинку загинули 73-річний пенсіонер, власник будинку та його 71-річна співмешканка.

Частіше за все пожежі трапляються через сірники, свічки чи недопалки, які кидають або ставлять на легкозаймисті поверхні.

Максимальна температура цигарки, що тліє, коливається від +300 до +4200 С. Кинута на купу речей, вона провокує їхнє тління та через 2,5-3 години відбувається загоряння.

Спровокувати пожежу можуть недопалки, кинуті з вікон на балкони або лоджії нижніх поверхів, де часто зберігають старі речі, ємності з горючими й легкозаймистими речовинами. Таким необачним вчинком ви можете нашкодити не тільки собі, але й принести нещастя оточуючим вас людям.

У зв’язку з цим, управління МНС України в Донецькій області звертається до населення з проханням дотримуватись вимог пожежної безпеки! Проявляйте обережність у поводженні з вогнем та при курінні. Ні в якому разі не залишайте вогонь без нагляду. Будьте уважними, адже від цього залежить безпека Вашого життя!