Дитячі пустощі з вогнем вкрай небезпечні. Цю пожежну аксіому підтверджує сувора та жорстока статистика. Вогонь завдає величезних матеріальних збитків, та найстрашніше – у ньому гинуть діти. Збереження  здоров’я та життя підростаючого покоління, виховання культури поведінки з вогнем – основне завдання батьків, педагогів.
Та які ж треба зробити кроки, щоб змінити ситуацію на краще? За для цього Головним управлінням МНС України в Донецькій області впроваджуються всілякі  форми пропагандистської діяльності. По-перше, це проведення громадсько-масових заходів у рамках Акції „Запобігти. Врятувати. Допомогти” із  демонстрацією аварійно-рятувальної техніки, організація днів безпеки життєдіяльності у навчальних закладах.
26 вересня в приватній загально-освітній школі № 11 Ворошілівського району м. Донецька відбулася Акція де перед учнями 9-11 классів виступили з бесідами інспектор СДПЧ-1 Управління МНС в м. Донецьку ст. лейтенант служби цівільного захисту Чубучний М.Ю. та начальник медичного пункту аварійно-рятувального загіну  капітан медичної служби Заболотна Л.В. Під час виступу учням надана.
2 жовтня 2008 року в рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності у загальноосвітних навчальних закладах була проведена Акція в ліцеї № 55  Київського районі м. Донецька для учнів 6-8 классів.
До школярів ліцея завітали рятувальники з СДПЧ-4  Управління МНС в м. Донецьку. Біля школи вони розгорнули знаряддя  з аварійно-рятувального автомобіля та його обладнання. Учням продемонстрували можливості сучасної спеціалізованої техники пожежогасіння. Найбільше вразив дітей підйом автодрабіни на дах школи. Ліцеїсти з цікавістю роздивлялися  спецодяг рятувальників,   приміряли бойовки,  каски та фотографувалися біля спецтехники на пам”ять. Діти сприймають правила поведінки та повчання дорослих лише тоді, коли це стає їм цікавим, коли вони опиняються у центрі будь-яких подій і азарт захоплює їх повністю, тож ця зустріч надовго запам”ятається учням.