9 жовтня пройшов XIІ турнір по пожежно-стройовій підготовці серед чергових караулів управління МНС в місті Донецьк на кубок пам'яті Дмитра Макарова.
Начальник чергового караулу 1-ої самостійної державної пожежної частини по охороні Ворошиловського району Донецька Дмитро Макаров загинув 21 січня 1997 року під час ліквідації пожежі в двоповерховому будинку по вулиці Червоноармійській. Пожежний отримав смертельне ураження електричним струмом, врятовуючи життя і майно земляків. Серед учасників змагань були товариші Дмитра, які дорожать пам'яттю про нього.
У турнірі брали участь 11 команд підрозділів МНС з Донецька, а також пожежні-рятувальники з Авдіївки. Бійці МНС показали свою майстерність, придбану під час ліквідації пожеж і різних надзвичайних ситуацій. Для учасників змагань турнір є найбільш престижним. Справою честі для кожного пожежного було не лише швидко і точно виконати вправу, але стати першим, як цього завжди добивався Дмитро Макаров.

учасники турніру

Змагання були проведені на спеціально обладнаній учбово-спортивній базі стадіону «Олімп» Куйбишевського району Донецька і проходили в один етап. Для виконання вправ давалася тільки одна спроба. Бойовий розрахунок з шести чоловік відразу після старту проводив бойове розгортання пожежної автоцистерни із забором води з ємкості. Одночасно з цим рятувальники в киснево-ізолюючих апаратах здійснювали підйом по висувних сходах у вікно третього поверху учбової башти. З висоти четвертого поверху пожежники виконували порятунок умовного потерпілого за допомогою рятувальній мотузки. Вправа вважалася за виконану тільки після того, як з поданого на висоту пожежного стовбура проводилося гасіння умовного вогнища.
На змаганні присутні начальник Головного управління МНС України в Донецькій області Андрій Бондаренко, який відзначив, що основною метою турніру є підвищення боєготовності газодимозахистної і рятувальної служб, вдосконалення професійної майстерності пожежників-рятувальників.
Цього року командою-переможницею (з результатом 2,35 хвл.)  стала СДПЧ-7 Куйбишевського району міста Донецьк. Головний приз – перехідний кубок - вручив батько Дмитра Макарова Іван Дмитрович, який подякував пожежних за пам'ять по загиблих. Команда-призер, а також пожежні-рятувальники СДПЧ-1 (результат 2,39 хвл.) по охороні Ворошиловського району і команда міста Авдіївки (результат 3,16 хвл.), що зайняли відповідно друге і третє місце, були нагороджені дипломами і цінними дарунками.

Кожен пожежний, що брав участь в турнірі, отримав індивідуальний подарунок.

Перепечатано с www.mns.donbass.com