У Донецькій області лабораторно підтверджений пандемічний варіант грипу A/H1N1 у 499 хворих.

Про це повідомили в Донецькій обласній санітарно-епідеміологічної станції. За інформацією СЕС, у Донецькому регіоні триває контроль виконання протиепідемічних заходів, відповідно до постанови головного державного санітарного лікаря області «Про запровадження попереджувальних заходів щодо припинення поширення захворюваності на грип і ГРВІ».

У цілому, характеризуючи ситуацію з захворюваністю мешканців області на грип і ГРВІ, в облСЕС зазначили, що з 16 січня по 22 січня 2010 спостерігається зростання активності епідемічного процесу, який утримується за рахунок дітей, переважно шкільного віку. Рівень захворюваності зріс у порівнянні з минулим тижнем на 10,3% і досяг епідемічного порогу (53,2%).

Лікарі санепідстанції констатували, що епідемічний ріст захворюваності зареєстрований на 11 адміністративних територіях, де її показник перевищив епідпоріг на 5-90% Донецьк, Артемівськ, Горлівка, Дебальцеве, Єнакієве, Краматорськ, Слов'янськ, Селидове, Шахтарськ, Авдіївка, Краснолиманський район).

У віковій структурі найбільш ураженим контингентом населення залишаються діти шкільного віку, захворюваність яких виросла в порівнянні з минулим тижнем на 58,8% і в 2,2 рази перевищила рівень епідемічного порогу.

У 8 регіонах області в 2-8 разів зросла захворюваність серед дітей віком 7-14 років. Серед дітей дошкільного віку показники перевищили епідпоріг на 10,7%. Захворюваність дорослих залишається на неепідеміческом рівні - на 25% нижче епідпорогу.
Всього з початку моніторингу (з 30 жовтня 2009 року) загальна кількість хворих в області залишило 399 тис. 885 випадків, в т.ч. дітей до 18 років - 196 тис. 835 чоловік (49,2%). Стаціонарне лікування отримали 23 тис.640 хворих, з них виписано за одужання - 22 тис. 522 чоловік.

Померли з діагнозом «грип, пневмонія» 161 людей, в т.ч. 11 дітей. У 101 зразку секційного матеріалу померлих встановлено наявність грипу A/H1N1, в 53 - результат негативний, дослідження інших зразків триває.

Домінуючим збудником в етіології захворювань залишається грип типу А.
Лабораторно підтверджений пандемічний варіант грипу A/H1N1 у 499 хворих (45,5% обстежених), від мітили в СЕС, пише «УНІАН».

У зв'язку з підвищеним рівнем захворюваності ГРВІ тимчасово призупинено навчально-виховний процес у 5 школах, одному інтернатному закладі, 78 класах 27 шкіл і трьох груп у трьох дошкільних навчальних закладах, уклали в облСЕС.
Источник: ForUm