Донецька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Полтавська і Чернігівська області, окрім дев'яти областей, в яких Кабінет міністрів оголосив карантин, ввели обмежувальні протиепідемічні карантинні заходи.
Головний санітарний лікар України Олександр Біловол відзначив, що вживання таких карантинних заходів необхідне для швидкого подолання порогу захворюваності грипом та ГРВІ. Як повідомляє Укррудпром, головний санітарний лікар відзначив, що в останні дні збільшилася захворюваність грипом і гострими респіраторними вірусними інфекціями в східних областях. За словами Біловола, саме цим зростанням пояснюється загальне зростання кількості хворих в період з 9 листопада.
«Чому пішло таке зростання захворюваності грипом та ГРВІ? Тому що ми спостерігаємо, що епідемічний поріг почав наближатися до східних регіонів України», - сказав він. В той же час Біловол відзначив, що кількість звернень громадян до лікарів в західних областях в останні дні знижується.
Крім того, Біловол попросив Президента Віктора Ющенка підписати закон про виділення 1 млрд. гривень на боротьбу з епідемією грипу. Зокрема, за словами Біловола, ці кошти необхідні для того, щоб провести вакцинацію населення. Крім того, він відзначив, що вакцинація проти пандемічного та сезонного грипу в Україні проходить на добровільній і безкоштовній основі. «Відповідно до законодавства України вакцинація проходить на добровільній основі і безкоштовно», - сказав Біловол.
За його словами, в даний час до медичних установ поступило 168 тисяч доз вакцини проти сезонного грипу і найближчим часом передбачається купити ще 800 тисяч доз. «Замовники нам обіцяють поставити ще десь близько 800 тисяч доз для вакцинації проти сезонного грипу», - сказав Біловол, відзначивши, що постачання вакцин буде забезпечено в разі підписання Президентом закону про виділення 1 млрд. грн. на боротьбу з епідемією.
Також головний санітарний лікар уточнив, що відповідно до попередніх розрахунків Україні буде потрібно 12,5 млн. доз вакцини проти пандемічного грипу. Він підкреслив, що вакцинацію проти пандемічного грипу необхідно в першу чергу провести серед груп ризику - медичних працівників, вагітних жінок і дітей від 6 місяців до 12 років.