Донецк. Учения в Петровском районе

Донецк. Учения в Петровском районе

Петровський термінал закритого акціонерного товариства "Фірма "Юг" широко використовує у своїй роботі рідкий аміак, бо при випаровуванні він викликає сильне охолодження. Проте при різкому нагріванні ємність із аміаком з легкістю може вибухнути. Так і сталося за задумом комплексних навчань, які пройшли на території терміналу третього вересня.
Зварювальні роботи стали причиною загоряння дерев’яного піддону на автомобільній рампі. Через підвищення температури був ушкоджений трубопровід з аміаком. Як слідство – стався витік, в результаті якого двоє людей постраждали та троє загинули. З імітацією такої надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею на хімічно-небезпечному об'єкті, боролися рятувальники Донецька.
Газоподібний аміак – дуже токсичне з'єднання. Викликає не тільки сильні опіки шкіри, а й гостре отруєння, при якому страждають очі, дихальні шляхи. При високій концентрації аміаку у повітрі можливий смертельний результат. Існує ще одна небезпека. Аміак горить тільки при наявності постійного джерела вогню, суміш аміаку з повітрям дуже вибухонебезпечна.
При аварії на "Фірмі "Юг" в зоні поразки опинилися б майже три з половиною тисячі людей. Через це дії МНС були спрямовані на те, щоб якомога скоріше знешкодити небезпечну речовину. За словами заступника начальника ГУ МНС України в Донецькій області Ігоря Домаровського: «Заливати осередок витоку аміаку рятувальником довелося за допомогою декількох стволів, адже ця небезпечна хімічна речовина може бути знешкодженою тільки великою кількістю води».
Цього разу на навчання були запрошені не тільки представники органів управління та сил цивільного захисту Петровського району. Знов таки, як прокоментував Ігор Домаровський, це зроблено задля того, щоб керівництво кожного з дев’яти районів Донецька мало змогу оцінити якість співпраці всіх структур та отримати безцінний досвід дій у ліквідації надзвичайних ситуацій.