З метою попередження пожеж і виникнення надзвичайних ситуацій із загибеллю або травматизмом дітей, Головним управлінням МНС України в Донецькій області постійно проводиться робота, направлена на навчання підростаючого покоління правилам безпечної життєдіяльності. Одним з найбільш масових заходів такої пропаганди є щорічний Всеукраїнський фестиваль дружин юних пожежних (ДЮП), який з 20 по 30 вересня пройшов в Євпаторії.
Цього року на 14-му фестивалі команда з Володарського району «Палаючі чуби» зайняла друге загальнокомандне місце, пропустивши вперед себе юнаків з Одеської і Луганської областей, а також міста Сімферополь, які поділили між собою I місце.
Шестеро хлопців і дівчат гідно представили Донецьку область. Протягом десяти днів діти брали участь в конкурсах, вікторинах і, звичайно ж, представляли свою область на головній сцені дитячого оздоровчого табору «Прометей». Цього року на берег Криму з’їхалися 27 кращих команд зі всієї України.
Згідно жеребкуванню, донецька команда виступала дев’ятою, і з перших хвилин на сцені вразила глядачів своїм завзяттям, самобутністю і щирістю. Сергій Ханча, Євген Осман, Юлія Пудак, Наталія Гальперіна, Іван Третяк і Олена Волощук зірвали цілий шквал оплесків на свою адресу. Юні помічники пожежних вдало втілили сценічний задум свого керівника і педагога Тетяни Шваченко. Тому не випадково відразу ж після виступу до донецької команди підійшла ведуча відомої дитячої радіопередачі «Школяда» з проханням про інтерв’ю.

1
Змагання в Євпаторії

Окрім цього, однією з умов фестивалю був спільний музичний виступ команд з різних областей. Донецькі і київські юнаки (команда «Аномалія») представили вокально-хореографічну композицію «Мамина сорочка», яку придумали і поставили всього за один день. На завершення пройшов ще й конкурс Містер і Міс Фестиваль. Хлопці демонстрували свої вокальні, танцювальні і артистичні здібності. За підсумками конкурсу Іван Третяк з команди «Палаючі чуби» за загальним визнанням став Містером Фестивалю. Як зізнався переможець, йому було дуже важко, хоча б тому, що сам конкурс об’явили за добу до його початку. «Щоб перемогти було необхідно підійти до конкурсу нестандартно та й з видумкою. В кожній номінації, яких до речі було чотири, мені допомагали товариши по команді. Так, в конкурсі «Візитка» я розповідав за себе в віршах, які допомагала писати мати Наталі Гальперіної. А з самою Наталею ми поставили танець, а також в конкурсі «Хобі» показали пантоміму «Хлопець знайомиться з дівчиною», яку зіграли без жодного слова. Так що, можна сказати, на результат працювала вся команда».
За словами керівника команди «Палаючі чуби» Тетяни Шваченко - «організація фестивалю, особливо його відкриття дуже вразила дітей, які після закінчення його зі сльозами на очах прощалися з друзями, з якими щойно виступали на одній сцені. Всі десять днів перебування в дитячому оздоровчому таборі були дуже цікавими та насиченими, так що дівчатам та хлопцям не було вільної жодної хвилини».
Окрім цього, учасники фестивалю побували на декількох екскурсіях по живописних місцях Криму, повеселилися на дискотеці, брали участь в туристичних походах по кримських горах і печерах «Еміне-Баір-Хосар», а також відвідали в Євпаторії дельфінарій і «Караїмські кенаси».