1. Де берете гроші на життя?

Хтось працює віддалено, зарплату отримує на картку і знімає готівку в іншому місті. Деякі живуть на заощадження і допомогу друзів і родичів. Деяким платять зарплати в Донецьку, часто із затримками і частинами.

2. Чи є в Донецьку робота?

Багато знайомих залишилися без роботи або без зарплати, що майже одне і теж. Виходячи з даних сайту Rabota.ua вакансій досить багато.

Працюють кафе, магазини, кінотеатри, філармонії, в які ходять люди. Зарплата залежить на пряму від начальства і рентабельності закладу. У кафе та ресторанах, наприклад, приваблюють людей постійними знижками на меню. Незважаючи на такий складний час в Донецьку відкриваються нові заклади. Наприклад на минулого тижня відкрився їжак Бар - Кафе-кальянная, на бульварі Пушкіна 18.

3 Місто під обстрілом. Для кого тоді працюють кафе і кінотеатри? Хтось туди ходить?

У темний час доби місто майже вимирає. Частина закладів працює вдень. Через якийсь час після сильних обстрілів місто повертається до життя. Люди шукають позитив у всьому, але ходять в кіно і кафе рідко. Питання скоріше в грошах, а не в обстрілі.

У центр міста снаряди прилітають рідко, а те, що десь грюкають, люди вже давно звикли. Не тому що їм це подобається, а тому що організм включив захист. У кафе і кіно, до речі, пострілів не чутно. У театрах теж. Вдень у розважальних закладах звичайні люди, донеччани. Після початку комендантської години в 23.00 - час ополченців. Їм комендантську годину не особливо страшний. Ходять легенди, що кафе вночі забиті камуфляжними.

4 Як і куди платити за комуналку, якщо банки не працюють?

Всі послуги оплачуються в касу відповідних служб, потрібно їх все обходити. Скрізь черги і деякі відпрошуються з роботи, щоб все обійти за день. Але деякі послуги цілком реально оплатити через інтернет-банкінг.

5 Як ходить громадський транспорт

Громадський транспорт ходить, можливо, що його кількість скорочено, оскільки іноді доводиться чекати довше, ніж зазвичай. Хоча до нового графіка роботи звикнути можна. Коли деякі райони потрапляють під обстріли, то, логічно, що життя в них завмирає і громадський транспорт разом з ним.

Коли проходять активні бої недалеко від автовокзалу Західний (він знаходиться в 4 кілометрах від Пісок та аеропорту), то туди майже нереально потрапити. Коли все затихає, з'являються маршрутки. Якийсь час вони ходили тільки світловий день і з великими проміжками. Немов на маршруті був тільки один автобус.

Вже не їздить трамвай № 1 до вокзалу - перебиті рейки. Тролейбус / автобус № 10 не їде на Жовтневий. Раніше - через ситуацію, тепер ще й через підірваного Путилівського мосту. Так, і після 20.00 виїхати неможливо, тільки таксі. У диспетчерських службах почали питати, куди планується поїздка. У обстрілювали район можуть не повезти або повезти з умовою повернення назад на цьому ж таксі, яке буде чекати.

6 Чи можна спокійно пересуватися по місту на своєму автомобілі? Чи працюють заправки?

Заправки працюють, бензин є, іноді бувають перебої з газом. Деякі заправки, якщо вже не майже все, ще з літа обкладені мішками з піском. Їздити можна, машин у місті не мало.

7Чи багато озброєних людей на вулицях і в закладах міста?

З часом озброєних людей стає менше, але вони все ж є. Ходять патрулі, їздять машини з бойовиками. Багато людей у ​​формі, але без зброї (явно). Їх можна зустріти скрізь. У кафе з'явилися написи і таблички, що зі зброєю заборонено входити, а в самих просунутих містах обладнали окремі кімнати для його зберігання. Правда, ніхто не вступає в полеміку з людиною, у якого є автомат.

8 Чи правда, що не можна діставати телефон на вулиці - можуть прийняти за навідника? І перестали Чи люди розмовляти по мобільному на вулицях?

Люди говорять по телефону на вулиці, але явно рідше. Це, напевно, з розряду звички: потрібно поводитися акуратніше.

Але я мільйон разів проходив, розмовляючи по телефону повз госпіталю ДНР, де встановлений КПП і жодного разу не було проблем. Можливо, я навіть навмисно це робив, так як мене теж цікавило це питання.

Крім того, що люди розмовляють по телефону на вулицях, вони ще й активно заповнюють свої інстаграми фотографіями вулиць Донецька. Начебто ще не було чутно, щоб кого-небудь затримали через це.

Ще у знайомого якось на вулиці заграла на всю гучність якась повстанська українська пісня, а поруч проходили ДНРовци. Здається, в цей момент перед ним пролетіла все його життя, але вони тільки посміхалися: чи то не зрозуміли, що це за пісня грає, чи то зробили вигляд.

Більше уваги - до бігунів, їх теж вважають наводчиками і Коректувальники.

9 Чи є в місті якісь служби правопорядку і наскільки реально їх викликати?

Є "поліція ДНР": своя форма, зброя, автомобілі, все як годиться. Їх не прагнуть турбувати, але це, напевно, нормально, до всіх цих подій міліцію не так вже часто всім доводилося викликати. Але "поліція ДНР" є, вона приїжджає на виклики і проводить розслідування. Про результативність їхньої діяльності складно щось сказати.

10 Чи реально викликати швидку допомогу?

Швидку викликати можна, але прийде вона пізніше, ніж приїжджала раніше. Кажуть, що це пов'язано зі скороченням штату. Якщо район під обстрілом, то повідомляють, що потрібно винести людини на безпечну відстань. Напевно, про таке просять не все, але такі випадки теж були.

11 Чи можна купити ліки в аптеках?

Поставки ліків гірше, ніж в нормальний час: деяких не знайдеш або коштуватимуть дорожче. Але зараз купити потрібні таблетки простіше, ніж на початку осені. Тоді деякі препарати передавали знайомі і волонтери. Але все впирається не в наявність цих таблеток в аптеках, а на що їх купити. В аптеках можна зустріти бабусь, які просять хоч копієчку на ліки. Це крайня ступінь, для цього потрібно переступити через себе. Люди допомагають, а що залишається робити? Це ті, хто стали заручниками ситуації.

12 Де в місті можна поповнити мобільний? Чи працюють термінали для поповнення?

Працює частина терміналів для поповнення, коли працюють "Амстор" можна поповнити рахунок на касі, ще залишаються паперові ваучера, про які всі давно забули, і інтернет-банкінг. Якщо поповнювати через термінали, то комісія виходить відчутніша від 3 до 7 гривень, зараз така сума - це розкіш для багатьох.

13За яким часом живете: з української чи російському?

Весь Донецьк живе за російським часом.

14 Наскільки реально отримати хоч якусь гуманітарну допомогу?

Гуманітарну допомогу люди отримують і від Ахметова, і від фонду ООН, і від інших. Головне, підходити під численні вимоги і стояти в черзі, вони можуть бути дуже довгими і нудними. Російської гуманітарки немає і не було. Якщо не рахувати пари банок консерв, які колись видавали особливо везучим людям.

Ще питання гуманітарки не сильно обговорюється, багатьом не хочеться зачепити іншого за живе. Так був випадок, що одна жінка фізично не потрапляла під гуманітарну допомогу, вік не той. Їй допомогла цій же гуманітаркою її сусідка, у якої є засоби для існування: вона стоїть у черзі, отримує продуктовий пакет і віддає жінці.

15 Які взагалі настрою в Донецьку? Чи багато людина підтримує ДНРовцев, чи є такі, хто змінив свої переконання останнім часом?

Люди в Донецьку втомилися, вони виснажені морально і фізично! Вони просто хочуть жити і не боятися не те, що б за себе, а за своїх дітей. На жаль, багато втратили віру у що небудь, тому що від них відвернулися і держава, і весь світ, і ще вчорашні друзі.

У громадських місцях ДНР обговорюють дуже мало. Настрої відповідають необхідності виживати. ДНР багато хто не люблять, тому що не вийшло як в Криму, стало тільки гірше, але це не означає, що люблять українську владу.