30 вересня в Добропільському районі відбулись комплексні навчання органів управління та сил місцевих ланок територіальної та функціональних підсистем єдиної системи цивільного захисту в містах та районах Донецької області на 2009 рік, затвердженого Директивою начальника цивільного захисту – головою облдержадміністрації від 26.12.2008 р. № 1-НЦЗ, за темою «Ліквідація наслідків надзвичайної ситуації при виникненні захворювання домашніх птахів на «пташиний грип». За легендою навчань, в міську ветеринарну службу надійшло  повідомлення про те,  що  стався  падіж домашніх птахів у селищі Світле по вул. Леніна. З 15 голів птахів, 5 -  загинуло, 5 - в  хворому  стані. Після проведення аналізу вилученого матеріалу в   обласному  ветеринарному  управлінні підтвердили наявність вірусу «пташиний  грип».
В період проведення навчань було встановлено ветеринарно-міліцейський пост, проведені дезінфекційні заходи та вилучені загиблі птахи та проведена їх утилізація. На практиці були відпрацьовані дії всіх міських служб.

Птичий грипп в Доброполье

Птичий грипп в Доброполье

Начальник управління цивільного захисту Головного управління МНС України в Донецькій області Андрій Мохненко відмітив  доклади фахівців ветеринарної та санітарної медицини, проте загальний рівень підготовки навчань оцінив лише на «трійку».
Перший заступник голови Добропільської райдержадміністрації Микола Шаповалов пообіцяв провести аналіз дій усіх служб під час навчань та усі виявлені недоліки виправити наступного разу.

Джерело