З Чехії до Донбас відправиться гумконвой з зимовим одягом і будматеріалами

З Чехії до Донбас відправиться гумконвой з зимовим одягом і будматеріалами

У четвер, 8 січня, з Чехії в українське місто Слов'янськ відправиться гуманітарний конвой з п'яти вантажних автомобілів. Вони повезуть жителям постраждалих від військового конфлікту регіонів зимовий одяг і покрівельні матеріали, пише сайт vinegret.cz.

Відправником гуманітарної допомоги виступила чеська неурядова благодійна організація «Людина в потребі» (Člověk v tísni). Вантаж на загальну суму в 300 тис. Крон прибуде на склад в Слов'янську, звідки співробітники організації розвезуть його по інших населених пунктах Східної України.

Приблизно 47 тонн покрівельних матеріалів дозволять відремонтувати дахи у сотень зруйнованих будинків, а 50 тонн теплого одягу допоможуть тисячам українських біженців пережити зиму. Крім того, чеський гумконвой привезе в Донбас близько тонни посуду та аптечок першої допомоги.

Відправка 98 тонн допомоги була б неможливою без допомоги і пожертвувань кількох приватних чеських фірм, йдеться на офіційному сайті «Людини в потребі».

Зокрема, автомобілі для транспортування гуманітарного вантажу безкоштовно надала компанія Isolit-Bravo sro Комерційна перевезення такого обсягу матеріалів коштувала б близько 600 тис. Крон.

«Я бачив репортаж про допомогу людям на сході України, де для ремонту дахів використовувався такий же матеріал, що виробляємо ми. Я дуже люблю Україну, тому вирішив поговорити з керівництвом, чи не зможе фірма допомогти », - розповів Віт Громеш, співробітник компанії Cembrit as, що надала покрівельні матеріали.