5 листопада в Артемівському районі пройшли комплексні навчання органів управління та сил системи цивільного захисту у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з масовою загибеллю сільськогосподарських тварин від захворювання на африканську чуму.
За легендою навчань у липні – вересні поточного року зареєстровано випадки захворювання свиней на африканську чуму у ряді сусідніх країн. Створилась реальна загроза захворювання тварин на території Донецької області, у тому числі в Артемівському районі. Вже 20 жовтня була введена заборона на імпорт живих свиней, м’яса, сировини та іншої продукції свиноводства вказаних країн. Посилено ветеринарно-санітарний контроль на кордоні та на транспорті. 1 листопада на племзаводі ЗАТ «Бахмутський аграрний союз» в приміщенні для вирощування свинок були виявлені признаки характерні для захворювання на африканську чуму. Всього захворіло та пало 25 свинок у віці 4-5 місяців.
На першому етапі навчань відбулась теоретична частина, де були присутні представники цивільного захисту району, які обговорювали питання взаємодії в разі виникнення надзвичайної ситуації. На другому етапі відпрацьовувались практичні заходи по проведенню дезінфекції тваринницьких приміщень, інвентарю, спецодягу та інших засобів для недопущення розповсюдження захворювання.
На чолі із першим заступником Артемівської райдержадміністрації Раїсою Панковою, відбулось засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), де прийнято рішення про вжиття повномасштабних заходів з ліквідації НС і розгортання оперативного штабу. Комісійно управлінням ветеринарною медицини в Артемівському районі та фахівцями господарства відібрано матеріал та відправлено в Центр з діагностики чуми свиней Інституту ветеринарної медицини УААН (м. Київ). Керівництвом підприємства заборонено пересування тварин, кормів та обслуговуючого персоналу за межи території сільського господарства. Від Головного управління МНС України в Донецькій області був присутній начальник відділу планування заходів ЦЗ та оперативної підготовки Андрій Агарков. За його думкою навчання пройшли на оцінку «добре». Керівником навчань підведено підсумки, оцінені дії органів управлінь та сил цивільного захисту району, вказані недоліки і завдання на їх усунення.